L-Karnitin a regenerace

L-Karnitin má celou řadu pozitivních vlivů na sportující jedince. Kromě výtečného spalování tuků je významný také jeho přínos k regeneraci. Karnitin snižuje tvorbu kyseliny mléčné v průběhu fyzické zátěže vysoké intenzity, čímž zvyšuje výkonnost především u vytrvalců, ale i u dalších sportovců. Nedávné výzkumy vědců z Connecticutu, uveřejněné na webu National library of medicine (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11788381), dokázaly, že L-karnitin L-tartrát přispívá k lepší regeneraci a udržení svalové hmoty. Vědci jsou také přesvědčeni, že L-karnitin podporuje průtok krve do svalů a chrání před některými typy hypoxie (tedy před sníženým zásobováním svalů kyslíkem).

Můžeme tedy říci, že karnitin je výborným doplňkem pro vytrvalostní sportovce, tedy běžce, plavce, cyklisty atd. Zároveň se hodí pro použití v silových sportech zejména díky vlastnostem chránícím svaly před jejich odbouráváním.

 

© Martinmark | Dreamstime Stock Photos http://www.dreamstime.com & Stock Free Images http://www.stockfreeimages.com

© Nicholas Piccillo  | Dreamstime Stock Photos http://www.dreamstime.com & Stock Free Images http://www.stockfreeimages.com